IČO

Identifikační číslo osoby (správně zkratkou IČO, někdy také uváděno IČ) je v České republice unikátní osmimístné identifikační číslo právnické osoby, podnikající fyzické osoby nebo organizační složky státu (starší čísla s méně číslicemi jsou odpředu doplněna nulami). Český statistický úřad jako hlavní autorita v oblasti statistické evidence ekonomických subjektů používá na základě vnitřní normy zkratku IČO, ale protože zákon žádnou oficiální zkratku do roku 2010 nestanovoval, prosadila se v jiných úřadech zkratka IČ. Od 1. července 2010 je oficiální zkratkou dle zákona o základních registrech IČO.

Ověření IČO a potvrzení o přidělení IČO

Ověření IČO a potvrzení o přidělení identifikačního čísla ekonomickému subjektu poskytuje na vyžádání Český statistický úřad ze své databáze - Registru ekonomických subjektů (RES). Poskytuje i další placené výběry z databáze RES podle rozličných kritérií a v různém rozsahu. Další ověřenou informaci o IČO je možné pořídit z veřejného registru RŽB ze živnostenského rejstříku - jedná se o aktuální a elektronicky podepsaný výpis ve formátu pdf.

 

Obchodní rejstřík, rejstřík živnostenský

Obchodní rejstřík ČR     (Obchodný register SR)

Živnostenský rejstřík ČR     (Živnostenský register SR)

 

Ověřování DIČ, spolehlivosti, účty plátců

Plátci DPH podle DIČ v ČR

Spolehlivý/nespolehlivý plátce DPH, zveřejněné účty

Registr distributorů pohonných hmot

 

Vyhledávání IČO / IČ - fyzické osoby/firmy

Vyhledávání podle IČ / jména / názvu firmy v ČR

Vyhledávání v SR

 

Daňoví poradci - rejstřík daňových poradců

Vyhledávání daňových poradců v ČR (EU)

 

Dlužníci, neplatiči, úpadci, insolvenční rejstřík

Úpadci (evidence - registr úpadců)

 

Katastr nemovitostí

Katastr nemovitostí - placený přístup

 Katastr nemovitostí  - bezplatné nahlížení

Nahlížení do katastru nemovitostí online

 

Další registry, rejstříky, seznamy, databáze a evidence ...

Další rejstříky

BankovniKod.cz - váš průvodce světem financí, podnikání a investic. Denní zpravodajství z ekonomiky a finančních trhů. Sbírky zákonů, vzory formulářů, novinky se start upů, aktuální kurzy měn a akcií - to je BankovníKód.cz! Dále portál nabízí nezávislé recenze a srovnání půjček a úvěrů, hypoték, energií, tarifů, profily a medailonky firem a společností ze všech oblastí trhu! V neposlední řadě se detailně zaměřuje na problematiku EET (Elektronická evidence tržeb) - porovnává a recenzuje poskytovatele EET řešení a jejich nabízené služby a produkty. Medailonky úspěšných podnikatelů, byznysmenů a finančníků, kteří hýbou světem. Finanční kalkulačky a výpočty všech důležitých ekonomických veličin.

TOPlist

Jízdní řády a prodej jízdenek online naleznete na webu IDOS jízdní řády
 

Všechny informace o pohledávkách - vymáhání pohledávek, inkaso pohledávek, správa pohledávek a jejich odkup naleznete na webech Pohledavka.org a SprávcePohledávek.cz

EnergetickyStitekBudovy.cz - webový portál o energetických štítcích budov a průkazech energetické náročnosti budovyPENB. Potřebujete zhotovit energetický průkaz pro váš rodinný nebo bytový dům? Na těchto stránkách se dozvíte všechny potřebné a důležité informace a energetický štítek si můžete objednat online!

Kontakt

Peníze pro firmy info@PenizeProFirmy.cz
Daňové ráje Investiční zlato, stříbro, platina a diamanty Kódy bank v ČR Nahlížení do katastru nemovitostí online Investice do firem Úvěry na podnikání