Jak na podnikání v několika krocích

 

Chcete se postavit na vlastní nohy a založit podnikání, které by uživilo vás a vaši rodinu? Myšlenka vlastní firmy je chvályhodná, ale bez důkladné přípravy může veškeré snažení skončit fiaskem. Máme pro vás několik rad, kterými byste se v začátcích měli řídit, abyste neúspěch eliminovali.

 

Co samotnému podnikání předchází?

 

Na začátku musí vždy stát myšlenka, podnikatelský záměr, produkt nebo příležitost. Již u zrodu je třeba položit si otázku, zda bude daná činnost přínosem a bude mít své zájemce. Není problém vymyslet cokoliv, ale obtížné je to prodat.

Dále se zajímejte o konkurenci a dodavatele nebo případné obchodní partnery. Je dobré znát své okolí a ty, se kterými budete mít co dočinění.

Nakonec si spočítejte finance, které budou pro začátek potřeba, a připravte si podrobný podnikatelský plán. Je to důležité pro vaši představu, plánování a celkový rozjezd. O podnikatelském plánu se dozvíte více v rubrice Podnikatelský záměr.

 

Aktivity, se kterými je třeba začít

 

  • Zaregistrujte se na živnostenském úřadě. Zvolit si můžete mezi různými formami podnikání. Základním členěním je fyzická osoba (FO) nebo právnická osoba (PO). Výběr závisí na stupni rizika, který jste ochotni podstoupit, velikosti obchodních partnerů, oblasti a rozsahu podnikání.
  • Zajistěte investiční kapitál. Možnými způsoby financování jsou půjčky pro začínající podnikatele, zapojení Business Angels (investoři), využití dotačních a podpůrných programů na národní či mezinárodní úrovni (fondy EU) nebo zapojení společníka, který přispěje svým dílem.

  • Oslovte dodavatele a sepište s nimi obchodní smlouvy.

  • Pořiďte majetek potřebný k podnikání. Na začátku spíše šetřete a pořiďte jen to nejnutnější. Též se vyplatí koupit některé věci na splátky. Výdaj se rozloží do dílčích období a vy tak můžete vynaložit prostředky na další vybavení, které kupříkladu vydělá peníze okamžitě.

  • Zajistěte pracovní sílu. Ze začátku budete nejspíše pracovat sami, případně s brigádníky. Není to snadné, ale alespoň si práci osaháte a zjistíte, co je skutečně potřeba. Po čase zapojte zaměstnance na stálý úvazek.

  • Začněte tvořit hodnoty.

 

Tím to nekončí

 

Skutečná dřina teprve začíná. Přichází na řadu měření, počítání a analýzy, zda se podnikání vyplatí. Základem těchto činností je vždy předem jasně stanovený cíl, kterého chcete dosáhnout. Zjistíte-li chyby, poučte se z nich a již nikdy je neopakujte.

Vždy jedním okem sledujte konkurenci a zajímejte se o okolní prostředí. Přizpůsobujte se svým zákazníkům. Buďte inovativní a kreativní.

Nakonec rozvíjejte marketing a budujte společnost.

Podnikání je založeno na velkém úsilí, které ale časem přináší ovoce. Pro mnohé je to cesta k finanční svobodě a seberealizaci. Máte-li chuť a nápady, podnikejte, a při prvním nezdaru se hned nevzdávejte. Přejeme hodně štěstí!

BankovniKod.cz - váš průvodce světem financí, podnikání a investic. Denní zpravodajství z ekonomiky a finančních trhů. Sbírky zákonů, vzory formulářů, novinky se start upů, aktuální kurzy měn a akcií - to je BankovníKód.cz! Dále portál nabízí nezávislé recenze a srovnání půjček a úvěrů, hypoték, energií, tarifů, profily a medailonky firem a společností ze všech oblastí trhu! V neposlední řadě se detailně zaměřuje na problematiku EET (Elektronická evidence tržeb) - porovnává a recenzuje poskytovatele EET řešení a jejich nabízené služby a produkty. Medailonky úspěšných podnikatelů, byznysmenů a finančníků, kteří hýbou světem. Finanční kalkulačky a výpočty všech důležitých ekonomických veličin.

TOPlist

Jízdní řády a prodej jízdenek online naleznete na webu IDOS jízdní řády
 

Všechny informace o pohledávkách - vymáhání pohledávek, inkaso pohledávek, správa pohledávek a jejich odkup naleznete na webech Pohledavka.org a SprávcePohledávek.cz

EnergetickyStitekBudovy.cz - webový portál o energetických štítcích budov a průkazech energetické náročnosti budovyPENB. Potřebujete zhotovit energetický průkaz pro váš rodinný nebo bytový dům? Na těchto stránkách se dozvíte všechny potřebné a důležité informace a energetický štítek si můžete objednat online!

Kontakt

Peníze pro firmy info@PenizeProFirmy.cz
Daňové ráje Investiční zlato, stříbro, platina a diamanty Kódy bank v ČR Nahlížení do katastru nemovitostí online Investice do firem Úvěry na podnikání