Živnostenský rejstřík

Obchodní rejstřík je veřejný registr (seznam), ve kterém jsou evidovány subjekty (podniky, společnosti, organizace), kterým to ukládá zákon. Zápis do obchodního rejstříku provádí rejstříkový soud, který je podřízený Ministerstvu spravedlnosti. V obchodním rejsříku jsou uvedeny základní identifikační údaje subjektu, předmět jeho činnost, statutáři, struktura majetku a další klíčové informace související se subjektem.

 

Živnostenský rejstřík - registr živnostenského podnikání v ČR


Vyhledávání v registru ZDE
Statistické údaje o živnostenském podnikání ZDE 
 

Informace o živnostenském rejstříku

Živnostenský rejstřík slouží k evidenci všech živnostenských oprávnění a podnikatelských subjektů na našem území. Díky statistickým údajům má tak každý možnost vidět vývoj od roku 1992 do současnosti. Navíc živnostenský rejstřík funguje jako vyhledávač, který najde jakéhokoliv živnostníka či podnikatele. Právě díky tomuto vyhledávání je živnostenský rejstřík využíván ke kontrole správnosti poskytnutých údajů. Vyhledávání v rejstříku je možné rozdělit na hledání subjektu a osoby. Pokud se jedná o podnikající subjekt je hlavním určujícím prvkem pro hledání identifikační číslo u vyhledávání osoby je to samozřejmě jméno. Navíc se dá vyhledávat podle řady dalších kritérií, které živnostenský rejstřík nabízejí. 

Oficiální stránky naleznete na www.rzp.cz  (RŽP)
 
V současnosti je   obchodní rejstřík firem   přístupný i na internetu. Hledání v obchodním rejstříku lze provádět podle řady parametrů (IČ, osoba, obchodní jméno). Jednoduchý formulář pro vyhledávání v obchodním rejstříku je i na této stránce, pokročilejší prohledávání obchodního rejstříku lze uskutečnit na stránce www.justice.cz.

On-line výpis z  obchodního rejstříku  má nedeklarativní charakter. Pro většinu právních úkonů směrem k institucím je třeba požádat u příslušného soudu o vydání ověřeného výpisu z obchodního rejstříku.

BankovniKod.cz - váš průvodce světem financí, podnikání a investic. Denní zpravodajství z ekonomiky a finančních trhů. Sbírky zákonů, vzory formulářů, novinky se start upů, aktuální kurzy měn a akcií - to je BankovníKód.cz! Dále portál nabízí nezávislé recenze a srovnání půjček a úvěrů, hypoték, energií, tarifů, profily a medailonky firem a společností ze všech oblastí trhu! V neposlední řadě se detailně zaměřuje na problematiku EET (Elektronická evidence tržeb) - porovnává a recenzuje poskytovatele EET řešení a jejich nabízené služby a produkty. Medailonky úspěšných podnikatelů, byznysmenů a finančníků, kteří hýbou světem. Finanční kalkulačky a výpočty všech důležitých ekonomických veličin.

TOPlist

Jízdní řády a prodej jízdenek online naleznete na webu IDOS jízdní řády
 

Všechny informace o pohledávkách - vymáhání pohledávek, inkaso pohledávek, správa pohledávek a jejich odkup naleznete na webech Pohledavka.org a SprávcePohledávek.cz

EnergetickyStitekBudovy.cz - webový portál o energetických štítcích budov a průkazech energetické náročnosti budovyPENB. Potřebujete zhotovit energetický průkaz pro váš rodinný nebo bytový dům? Na těchto stránkách se dozvíte všechny potřebné a důležité informace a energetický štítek si můžete objednat online!

Kontakt

Peníze pro firmy info@PenizeProFirmy.cz
Daňové ráje Investiční zlato, stříbro, platina a diamanty Kódy bank v ČR Nahlížení do katastru nemovitostí online Investice do firem Úvěry na podnikání